Arteterapia

arteterapia katowice

Metoda terapeutyczna prowadząca do odprężenia

Arteterapia to forma pracy terapeutycznej korzystająca z różnych metod: plastycznej, muzycznej, literackiej, teatralnej umożliwiających realizację celów leczniczych, rozwojowych i edukacyjnych. Metoda prowadząca do odprężenia, uwalniająca od nadmiaru napięć. Może być stosowana w każdej grupie wiekowej i w odniesieniu do szerokiego spektrum problemów takich jak: 

  • zaburzenia ze spektrum autyzmu,
  • niepełnosprawność ruchowa i intelektualna,
  • choroby neurologiczne i neurodegeneracyjne
  • zaburzenia psychiczne, emocjonalne i rozwojowe,

lub jako pomoc w trudnych sytuacjach oraz profilaktycznie jako stymulacja szeroko pojętego rozwoju dzieci i młodzieży. 

Arteterapia pozwala wyrażać w bezpieczny sposób własne uczucia i myśli przez rysowanie, lepienie z gliny, ruch, tworzenie i doświadczanie muzyki w obecności arteterapeuty. 

Arteterapia wspiera proces poznawania siebie i samoakceptacji, pomaga rozumieć i akceptować własne emocje. Swoją formą ułatwia mówienie „nie wprost”, dając możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczanych emocji w bezpiecznych warunkach. 

Zajęcia pozwalają na zaspokajanie ważnych potrzeb człowieka takich jak: akceptacja, bezpieczeństwo, bycie rozumianym, widzianym i docenianym. Uwalniają twórczą energię, rozwijając drzemiący w każdym człowieku potencjał. Arteterapia otwiera na świat własnych doświadczeń, potrzeb, emocji, ciała. Ułatwia rozumienie siebie samego co korzystnie wpływa na postrzeganie innych ludzi. 

Arteterapia realizowana jest indywidualnie lub w małej grupie wiekowej. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa dzięki akceptującej obecności terapeuty. Umożliwia uczestnikowi na swobodną formę doświadczania siebie, wyrażania własnych myśli, odreagowanie trudnych stanów emocjonalnych, zmniejszenie koncentrowania się na chorobie lub trudnościach wynikających z deficytów rozwojowych.

Specjaliści:

Alicja Michalik

 

Zajęcia arteterapeutyczne w naszym Centrum:

  • zajęcia grupowe;
  • zajęcia indywidualne;
  • redukcja napięcia i lęków;
  • mindfulness;
  • budowanie świadomości emocjonalnej.

 

W celu umówienia konsultacji

zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl 

 

Arteterapia

Kreatywna plastyka z arteterapią

Trwają zapisy do grupy
Zobacz →