Psychoterapia indywidualna dzieci

terapia dzieci

Jak wygląda praca psychoteraputy dziecięcego z dzieckiem?

Psychoterapia dzieci skupiona jest na stworzeniu bezpiecznej relacji terapeutycznej z dzieckiem opierającej się na zabawie i stworzeniu warunków, w których dziecko może wykazać swoje zainteresowania i ekspresję emocji w różnych formach, takich jak; rysunek, układanki, zabawa wybranymi przedmiotami, zabawa w odgrywanie ról i tym podobne. Oprócz relacji terapeuty z dzieckiem bardzo istotne w procesie jest zaangażowanie rodziców. Zarówno dziecko, jak i rodzice odbywają regularne konsultacje ze specjalistą. Takie spotkania pomagają rodzicom zrozumieć zachowanie dziecka i poznać sposoby na radzenie sobie z kryzysowych sytuacjach.  Metody terapeutyczne dobiera się adekwatnie do wieku i potrzeb pacjenta oraz do zdolności poznawczych dziecka.

 

Kiedy należy zgłosić się na psychoterapię z dzieckiem?

  • problemy rozwojowe,
  • nieadekwatne zachowania dziecka,
  • agresja,
  • problemy z kontrolowaniem emocji,
  • problemy z koncentracją uwagi,
  • nadwrażliwość i nerwowość,
  • gdy w rodzinie następują duże zmiany, które mogą mieć wpływ na dziecko,
  • gdy dziecko ma problemy w relacjach z rówieśnikami,
  • odczuwanie lęku (może się objawiać poprzez koszmary senne, moczenie nocne, nerwowe reakcje, częste biegunki i wymioty).

 

Jak wygląda pierwsza wizyta z psychoteraputą dziecięcym?

Pierwsza wizyta z psychoterapeutą dziecięcym jest konsultacją z rodzicami, bez obecności dziecka. Podczas niej specjalista przeprowadza wywiad, aby jak najlepiej poznać aktualną sytuację dziecka i jego trudności, z którymi zgłosili się rodzice. Po przeprowadzeniu wywiadu ustala się oczekiwania rodziców wobec terapii. Kolejne spotkania polegają na indywidualnych spotkaniach specjalisty z dzieckiem, bez obecności rodziców. Ma to na celu stworzenie warunków, w których psychotrapeuta będzie mógł jak najlepiej poznać dziecko. Podczas kolejnej wizyty specjalista spotyka się z rodzicami w celu ustalenia planu mającego na celu poprawę aktualnej sytuacji, pomocy dziecku i jego rodzinie. 

 

Psychoterapieuta dziecięcy Katowice

W Centrum Terapii Kontinuum specjaliści prowadzący psychoterapię dzieci to mgr Aleksandra Paruzel-Czech, dr Jagoda Sikora, mgr Ida Szwed, mgr Zofia Proczka-Śnieżek, mgr Małorzata Halkiewicz oraz mgr Michalina Huras-Łuczyńska.

Umożliwiamy kompleksową opiekę nad pacjentami, w zależności od indywidualnych potrzeb oferujemy również współpracę z mgr Alicja Michalik, która jest  jest arteterapeutką oraz terapeutką ręki. Ponadto prowadzimy fizjoterapię – m. in. terapię Integracji Sensorycznej (SI), umożliwiamy wsparcie oraz pedagoga i diagnozę przyczyn niepowodzeń szkolnych. 

 

Cennik:

Konsultacja indywidualna (pierwsza) 50 minut 220 zł
Sesja psychoterapii (kolejna) 45 minut 200 zł

 

 

W celu umówienia konsultacji

zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl