Fizjoterapia Katowice

fizjoterapia katowice

Nasi Specjaliści:

 

Cennik:

Wizyta fizjoterapeutyczna 60 minut 180 zł

 

Cennik:

Konsultacja fizjoterapeutyczna pierwsza 45-60 minut 180 zł
Wizyta fizjoterapeutyczna kolejna 30-45 minut 130 zł

 

 

Zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl 

i umów się na wizytę aby złagodzić swoje dolegliwości

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest metodą leczenia opartą o wykorzystanie ruchu i innych bodźców, takich jak bodźce termiczne, kinetyczne, elektryczne, świetlne czy też chemiczne. Kinezyterapia jest jednym z podstawowych dziedzin fizjoterapii, w której wykorzystuje się głównie ruch. Natomiast fizykoterapia, czyli druga z głównych kategorii, opiera się o wykorzystanie zabiegów fizykalnych. Fizjoterapia jest jednym z czynników składających się na rehabilitację. Celem współpracy z fizjoterapeutą jest przede wszystkim poprawa sprawności ruchowych organizmu. Ponadto, fizjoterapia może być pomocna także w złagodzeniu bólu – nie tylko kręgosłupa, ale też m.in. migrenowych bólów głowy. 

 

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jeśli zmagasz sie z:

 • dolegliwościami pochodzenia kręgosłupowego (dyskopatia, rwa kulszowa, bóle karku i/lub kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe)
 • przeciążeniem i bólem stawów
 • bólami lub wzmożonym napięciem mięśniowym
 • przeciążeniem tkanek miękkich (łokieć tenisisty, ostroga piętowa)
 • stanem po urazie lub zabieg operacyjnym
 • zespołem uciskowym nerwów
 • zaburzeniami funkcjonalnymi układu trzewnego (zaparcia, zgaga, bolesne miesiączki)
 • dolegliwościami w przebiegu ciąży lub w okresie poporodowym

      Jak wygląda pierwsza konsultacja z fizjoterapeutą?

      Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad z pacjentem w celu zebrania informacji, które pomogą w odnalezieniu przyczyny dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent. Następnie zostaje przeprowadzone badanie fizykalne – zbadanie mięśni, powięzi, stawów, nerwów, ścięgien i więzadeł oraz testy funkcjonalne. Specjalista wspólnie z Pacjentem określa cele i ustala plan fizjoterapii. Ponieważ terapia ustalana jest na podstawie historii choroby, niezbędne jest przyniesienie wszelkich wyników badań związanych ze schorzeniem (wyniki prześwietleń, rezonansu magnetycznego itp.)

       

      W naszym Centrum prowadzimy fizjoterapię zarówno osób dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku, począwszy od okresu niemowlęcego.