Fizjoterapia Katowice

fizjoterapia katowice

Nasi Specjaliści:

 

Cennik:

Wizyta fizjoterapeutyczna 60 minut 180 zł

 

Cennik:

Konsultacja fizjoterapeutyczna 45-60 minut 180 zł

 

 

Zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl 

i umów się na wizytę aby złagodzić swoje dolegliwości

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest metodą leczenia opartą o wykorzystanie ruchu i innych bodźców, takich jak bodźce termiczne, kinetyczne, elektryczne, świetlne czy też chemiczne. Kinezyterapia jest jednym z podstawowych dziedzin fizjoterapii, w której wykorzystuje się głównie ruch. Natomiast fizykoterapia, czyli druga z głównych kategorii, opiera się o wykorzystanie zabiegów fizykalnych. Fizjoterapia jest jednym z czynników składających się na rehabilitację. Celem współpracy z fizjoterapeutą jest przede wszystkim poprawa sprawności ruchowych organizmu. Ponadto, fizjoterapia może być pomocna także w złagodzeniu bólu – nie tylko kręgosłupa, ale też m.in. migrenowych bólów głowy. 

 

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jeśli zmagasz sie z:

 • dolegliwościami pochodzenia kręgosłupowego (dyskopatia, rwa kulszowa, bóle karku i/lub kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe)
 • przeciążeniem i bólem stawów
 • bólami lub wzmożonym napięciem mięśniowym
 • przeciążeniem tkanek miękkich (łokieć tenisisty, ostroga piętowa)
 • stanem po urazie lub zabieg operacyjnym
 • zespołem uciskowym nerwów
 • zaburzeniami funkcjonalnymi układu trzewnego (zaparcia, zgaga, bolesne miesiączki)
 • dolegliwościami w przebiegu ciąży lub w okresie poporodowym

Metody fizjoterapii:

 • Ćwiczenia terapeutyczne: Pacjenci są prowadzeni przez serię ćwiczeń, które pomagają wzmocnić mięśnie, poprawić koordynację i zakres ruchu oraz zredukować ból.
 • Masaż: Różnego rodzaju masaż może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni, poprawie krążenia oraz zmniejszeniu bólu.
 • Elektroterapia: Wykorzystuje prąd elektryczny w celu redukcji bólu, poprawy funkcji mięśni oraz redukcji stanów zapalnych.
 • Kinezyterapia: To terapia manualna, w której fizjoterapeuta stosuje ręczne techniki manipulacji w celu poprawy funkcji stawów i mięśni.
 • Terapia wodna: Ćwiczenia w wodzie (hydroterapia) pomagają zmniejszyć obciążenie stawów oraz poprawić zakres ruchu.
 • Terapia manualna: Skupia się na precyzyjnych manipulacjach ręcznych mających na celu poprawę funkcji stawów, tkanek miękkich oraz układu nerwowego.
 • Ultrasonoterapia: Wykorzystuje fale ultradźwiękowe do redukcji bólu, poprawy krążenia oraz przyspieszenia gojenia tkanek.

  Jak wygląda pierwsza konsultacja z fizjoterapeutą?

  Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad z pacjentem w celu zebrania informacji, które pomogą w odnalezieniu przyczyny dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent. Następnie zostaje przeprowadzone badanie fizykalne – zbadanie mięśni, powięzi, stawów, nerwów, ścięgien i więzadeł oraz testy funkcjonalne. Specjalista wspólnie z Pacjentem określa cele i ustala plan fizjoterapii. Ponieważ terapia ustalana jest na podstawie historii choroby, niezbędne jest przyniesienie wszelkich wyników badań związanych ze schorzeniem (wyniki prześwietleń, rezonansu magnetycznego itp.)

  W skrócie – fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w procesie rehabilitacji i przywracania funkcji ruchowych pacjentom w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. Dzięki stale rozwijającym się technikom i podejścia, fizjoterapeuci mogą dostosować terapię do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, przyczyniając się do poprawy ich jakości życia.

  Specjaliści: mgr Małgorzata Szywała, mgr Daniel Maliniecki, mgr Agata Skirzyńska, mgr Michał Matuszak

  W naszym Centrum prowadzimy fizjoterapię zarówno osób dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku, począwszy od okresu niemowlęcego.