Psychiatria dzieci i młodzieży Katowice

 

 

psychiatria dzieci i młodzieży

Specjalista:

lek. med. Joanna Sołtys

 

Psychiatra dziecięcy Katowice – cennik:

Konsultacja psychiatryczna (pierwsza) 60 minut 400 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna) 30 minut 280 zł

 

 

W celu umówienia konsultacji

zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl

Czym zajmuje się psychiatra dziecięcy?

Psychiatra jest specjalistą w dziale medycyny, jaką jest psychiatria. Jest lekarzem, co oznacza ukończenie na uczelni medycznej studiów wyższych kierunku lekarskiego. Zajmuje się chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Głównym zadaniem lekarza psychiatry jest ich diagnozowanie i leczenie farmakologiczne. Oprócz tego może pomóc także w odnalezieniu przyczyny powstawania nieprawidłowości lub zająć się profilaktyką występowania objawów. Psychiatra jak każdy lekarz może wypisywać recepty na leki wdrażając w ten sposób leczenie farmakologiczne (w przeciwieństwie do psychologa/psychoterapeuty). Ponadto może wskazać nam dodatkową drogę wsparcia naszego zdrowia psychicznego i na przykład skierować pacjenta na psychoterapię. Jeśli psychiatra zaleci takie rozwiązanie, możemy liczyć na jego pomoc w wyborze specjalisty. To ważne, by wybrać osobę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Co to oznacza? Podejścia terapeutyczne różnią się między sobą i dysponują różnymi technikami w zależności od wybranego nurtu terapeutycznego. Często samo leczenie farmakologiczne nie jest wystarczające i tylko w połączeniu z odpowiednią psychoterapią przyniesie pacjentowi oczekiwane rezultaty. Warto więc przed rozpoczęciem psychoterapii udać się na pierwszą konsultację z lekarzem psychiatrą, aby zasięgnąć porady i jak najlepiej ukierunkować swoje działania w drodze do zdrowia. Współpraca z lekarzem psychiatrą często jest długoterminowa, z uwagi na charakter schorzeń natury psychiatrycznej. Niejednokrotnie lekarz pracuje z jednym pacjentem przez wiele lat, by nadzorować postępy w leczeniu. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego wszystkie szczegóły leczenia należy omówić z lekarzem w trakcie wizyty. 

 

Jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza psychiatry dziecięcego? 

Pierwsza wizyta u psychiatry skupia się głównie na rozmowie, zwykle długiej i szczegółowej. Ma to na celu jak najlepsze poznanie pacjenta, jego historii i dolegliwości, z jakimi się zgłasza. Lekarz zadaje pytania, które mają pozwolić na jak najbardziej dokładne poznanie problemu pacjenta. Pacjent powinien powiedzieć lekarzowi, co skłoniło go do wizyty i jak najlepiej przedstawić swoje trudności. Jeżeli takową posiadamy – warto przygotować historię wcześniejszego leczenia i przynieść ją ze sobą na konsultację. Warto przed wizytą spisać nazwy leków, które stale przyjmujemy (jeśli takie są). 

 

Z jakimi trudnościami warto się zgłosić do psychiatry?

Do lekarza psychiatry warto zgłosić się na konsultację, gdy dziecko/nastolatek:

 • odczuwa nadmierny lęk,
 • ma obniżony nastrój,
 • miewa myśli samobójcze,
 • boryka się z problemami w życiu społecznym, również w środowisku szkolnym, trudności w nauce lub problemy z koncentracją,
 • ma kłopoty z pamięcią,
 • odczuwa nadmierne i długotrwałe poczucie winy,
 • ma poczucie bezradności lub utraty kontroli,
 • ciągle jest zmęczone,
 • odczuwa brak motywacji i energii do podejmowania codziennych czynności,
 • ma zaburzone formy zachowania lub postrzegania rzeczywistości,
 • miewa lęk przed kontaktami z innymi ludźmi, unika ich.

 

Te i inne dolegliwości mogą wymagać wsparcia farmakologicznego, którego udzielić może lekarz psychiatra. 

W Centrum Terapii Kontinuum w Katowicach oferujemy konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia. 

Specjaliści: dr Joanna Sołtys 

Konsultacja psychiatryczna w Katowicach – Centrum Kontinuum

W Centrum Terapii Kontinuum w Katowicach oferujemy konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia. Jeżeli Twoje dziecko doświadcza trudności emocjonalnych lub behawioralnych, nie zwlekaj. Umów wizytę u naszego psychiatry dziecięcego w Katowicach, który jest gotowy pomóc Twojemu dziecku na drodze do lepszego samopoczucia i zdrowia psychicznego

 

W celu umówienia konsultacji

zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl