Psychoterapia rodzinna Katowice

terapia rodziny katowice

Psychoterapia rodziny jest formą psychoterapii, czyli pomocy psychologicznej osobom w systemie rodzinnym zmagającymi się m.in. z konfliktami, problemami w komunikacji czy też trudnościami wychowawczymi dzieci. Jeżeli samodzielne próby odnalezienia sposobu na ustabilizowanie kryzysowej sytuacji sprawia dużą trudność terapia rodziny będzie odpowiednim rozwiązaniem. W zależności od specyfiki problemów psychoterapeuta wybiera adekwatne metody pracy. 

Terapia rodzinna w Katowicach – zapraszamy do Kontinuum

Sesje rodzinne psychoterapii odbywają się w naszym Centrum w obecności dwóch psychoterapeutów. Czasami zdarza się, że problemy pozornie dotyczą tylko jednego członka rodziny, np. dziecka i związanych z nim trudności wychowawczych. Mimo to, perspektywa pozostałych członków rodziny jest bardzo istotna w procesie terapeutycznym, dlatego sesje odbywają się w gronie całej rodziny. Informacje zdobyte w trakcie takiej konsultacji pomagają zaplanować terapeucie plan na kolejne spotkania. 

Z jakimi trudnościami warto zgłosić się na psychoterapię rodzinną?:

  • problemy w komunikacji pomiędzy członkami rodziny,
  • konflikty rodzinne,
  • problemy wychowawcze dzieci
  • zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia) u nastolatka,
  • zachowania autodestrukcyjne u dzieci i nastolatków,
  • choroba, u któregoś z członków rodziny,
  • problem uzależnienia w rodzinie,
  • nagła zmiana sytuacji życiowej, 
  • brak uczucia więzi i zrozumienia w rodzinie.

Terapia rodzinna w Katowicach – Centrum Kontinnum

W Centrum Terapii Kontinuum w Katowicach oferujemy terapię rodzinną, która pomaga rodzinom w budowaniu lepszych relacji, rozwiązywaniu konfliktów i wzmacnianiu więzi między członkami rodziny. Nasza terapia rodzinna jest prowadzona przez doświadczonych terapeutów, którzy specjalizują się w pracy z różnymi rodzajami rodzin i problemami. Podejmujemy się pracy nad różnorodnymi kwestiami, takimi jak problemy komunikacyjne, konflikty wewnętrzne, adaptacja do zmian życiowych, trudności wychowawcze, czy też wpływ problemów indywidualnych członków rodziny na cały system rodzinny.

Podczas sesji terapii rodzinnej pracujemy razem, aby zrozumieć dynamikę waszej rodziny, nauczyć się nowych, zdrowszych sposobów komunikacji i współpracy. Naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym każdy członek rodziny czuje się wysłuchany, zrozumiany i ceniony.

Jeśli chcesz zbudować silniejszą, zdrowszą i bardziej harmonijną rodzinę, zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia pierwszej sesji.

Specjaliści: mgr Barbara Czarnota-Palenik, mgr Piotr Strzelczyk

 

Jeśli zastanawiasz się, czy psychoterapia rodziny będzie odpowiednim rozwiązaniem 

zadzwoń pod 793 533 003 

lub skontaktuj się poprzez e-mail: rejestracja@kontinuum.pl 

w celu umówienia pierwszej konsultacji ze specjalistą, który odpowie na wszystkie wątpliwości.