Grupa wsparcia dla rodziców dzieci ASD i ADHD

 Zapraszamy do udziału w GRUPIE WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z NEURORÓŻNORODNOŚCIĄ – ZE SPEKTRUM AUTYZMU i ADHD!

Centrum Terapii Kontinuum oferuje program wsparcia dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Grupa wsparcia jest przeznaczona dla rodziców, którzy codziennie mierzą się z wyzwaniami związanymi z wychowaniem dzieci ze spektrum autyzmu i ADHD.

Jaki mamy plan?

  • To ma być dobrze wykorzystany czas. Spotkanie w grupie to szansa na poznawanie innych rodziców w przyjaznej atmosferze. Budowanie sieci wsparcia z osobami, które rozumieją Twoje doświadczenia.
  • Cele i oczekiwania. Omówimy cele i oczekiwania grupy, aby stworzyć bezpieczne, otwarte środowisko, w którym każdy może się rozwijać oraz wnieść własne potrzeby.
  • Psychoedukacja – ASD i ADHD: Zdobądź dogłębną wiedzę na temat ASD i ADHD. Zrozumienie tych zaburzeń pozwoli Ci lepiej wspierać swoje dziecko w codziennym życiu.
  • Psychoedukacja – System Rodzinny: Zajęcia te pomagają zrozumieć, jak funkcjonuje system rodzinny i jak ważna jest Twoja rola w kształtowaniu zdrowego środowiska dla dziecka.
  • Twoje zasoby i możliwości. Skupimy się na odkrywaniu Twoich zasobów i możliwości, równocześnie wspierając Cię w znajdowaniu skutecznych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego.
  • Przypomnimy o Tobie. Nauczysz się, jak dbać o siebie, co jest kluczowe w utrzymaniu równowagi emocjonalnej i zdrowia psychicznego. Pamiętaj, że dbanie o siebie jest równie ważne jak opieka nad dzieckiem!

Szczegóły programu:

Czas trwania: 8 spotkań, dwa razy w miesiącu.

Długość spotkania: 120 minut.

Konsultacja wstępna do grupy:
Jest to jedno spotkanie z osobami prowadzącymi grupę, na które zapraszamy rodziców lub opiekunów. Czas trwania spotkania to 50 min, cena: 220,00 zł
– Jeżeli dwoje rodziców chce uczestniczyć w spotkaniach grupy to dwoje rodziców musi być obecnych na konsultacji. Czas trwania i cena nie ulegają zmianie.

Cena za cykl spotkań dla 1 osoby: 1200,00 zł

Cena za cykl spotkań dla pary rodzicielskiej: 2000,00 zł

Prowadzące: Justyna Kopic i Anna Sutkowska

Grupa rusza przy osiągnięciu minimalnej liczby uczestników.

Aby zapisać się lub uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 793 533 003 lub w wiadomości e-mail, na adres: rejestracja@kontinuum.pl

Dołącz do grupy wsparcia i zyskaj dostęp do wiedzy, wsparcia i zrozumienia, które pomogą Ci w codziennej opiece nad dzieckiem i w dbaniu o siebie.

 

Kontakt

ul. 3 Maja 13/6, III piętro
Katowice
tel.  793 533 003
e-mail: rejestracja@kontinuum.pl