mgr Mikołaj Dubiel
Mikołaj Dubiel jest psychologiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. W trakcie studiów kształcił się w ramach ścieżki specjalizacyjnej z psychologii klinicznej oraz psychologii sądowej. Jest w trakcie całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii Gestalt w Krakowie. Program Szkoły zgodny jest z wymaganiami European Association for Gestalt Therapy (EAGT) oraz European Association for Psychotherapy (EAP).
Mikołaj Dubiel ukończył szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS). Posiada kwalifikacje uprawniające go do korzystania z różnorodnych narzędzi diagnostycznych, takich jak 4-cyfrowy Kwestionariusz Diagnostyczny FASD, Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego (KORP), Karty Oceny Zachowania i Emocji (KOZE). Stale podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Od kilku lat współpracuje z Centrum Ventura oraz Fundacją FASTRYGA, w których zajmuje się diagnozą oraz terapią dzieci z zaburzeniami ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD) i ich rodzin. Jest także psychologiem w szkole z oddziałami integracyjnymi, gdzie prowadzi zajęcia indywidualne dla młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera, innymi zaburzeniami rozwoju psychologicznego oraz zaburzeniami zachowania i emocji.
W swojej pracy Mikołaj Dubiel kieruje się zasadami etyki zawodu psychologa, których nadrzędnym celem jest dobro drugiego człowieka oraz zachowanie tajemnicy zawodowej. Oferuje profesjonalną pomoc oraz wsparcie w procesie uświadamiania potrzeb, lepszego rozumienia siebie, w przekraczaniu własnych ograniczeń, integracji myśli i emocji oraz doświadczaniu siebie w pełni.
Mikołaj Dubiel zajmuje się między innymi terapią:
W pracy z osobami dorosłymi:
- depresja
- zaburzenia lękowe
- silny, długotrwały stres
- problemy w życiu zawodowym
- trudności w relacjach międzyludzkich
- strata, rozstanie
- poważne decyzje życiowe
- wsparcie w sytuacjach kryzysowych
W obszarze pracy z dziećmi/młodzieżą i ich rodzinami:
- niska samoocena
- zaburzenia zachowania
- problemy wychowawcze
- konflikty rodzinne
- problemy emocjonalne
- zaburzenia adaptacyjne
- trudności z motywacją