mgr Krzysztof Natkaniec

mgr Krzysztof Natkaniec

Jestem psychologiem. Ukończyłem studia o specjalności psychologia kliniczna i osobowości. W pracy ważny jest dla mnie profesjonalizm, empatyczne podejście i uważność na drugiego człowieka.

W swojej dotychczasowej pracy tworzymy indywidualne programy terapeutyczne oraz prowadziłem treningi umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży, również w spektrum neuroróżnorodności. Udzielałem też wsparcia psychologicznego i psychoedukacyjnego ich rodzicom.

Obecnie zajmuję się pomocą psychologiczną. Prowadzę konsultacje dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Specjalizuję się w pracy z osobami należącymi do grup mniejszościowych, w szczególności z członkami społeczności LGBTQ+, jednak z dużą uważnością witam w gabinecie każdą osobę potrzebującą pomocy.

W mojej praktyce zajmuję się wspieraniem osób, które zastanawiają się nad swoją orientacją seksualną lub tożsamością płciową, rozważają lub przygotowują się do coming outu, zmagają się z dyskryminacją lub cierpią z powodu stresu mniejszościowego. Pomagam także w trudnościach dotyczących komunikacji interpersonalnej, relacji romantycznych, niskiego poczucia własnej wartości, a także obniżonego nastroju.

Bliska jest mi praca w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematów.

W wolnym czasie jestem wolontariuszem w Stowarzyszeniu Tęczówka w Katowicach, gdzie wspieram w radzeniu sobie z trudnościami osoby ze społeczności LGBTQ+.

INFORMACJE

  • W Centrum Kontinuum:
  • Psycholog